Dom ProduktyŁożyska liniowe

LM, LME, LMB Liniowy ruch łożyska Rozmiar POM: 4 ~ 101,6 mm dla instrumentu medycznego

LM, LME, LMB Liniowy ruch łożyska Rozmiar POM: 4 ~ 101,6 mm dla instrumentu medycznego

  • LM , LME , LMB Linear Motion Bearings POM Size: 4 ~ 101.6mm For Medical Instrument
  • LM , LME , LMB Linear Motion Bearings POM Size: 4 ~ 101.6mm For Medical Instrument
  • LM , LME , LMB Linear Motion Bearings POM Size: 4 ~ 101.6mm For Medical Instrument
 • LM , LME , LMB Linear Motion Bearings POM Size: 4 ~ 101.6mm For Medical Instrument

  Szczegóły Produktu:

  Miejsce pochodzenia: CHINY
  Nazwa handlowa: TOB Linear Motion Bearings
  Orzecznictwo: ISO 16949

  Zapłata:

  Minimalne zamówienie: Negocjowane
  Cena: negotiated
  Szczegóły pakowania: Kartony lub palety
  Czas dostawy: Negocjowane
  Zasady płatności: T/T
  Możliwość Supply: Negocjowane
  Kontakt
  Szczegółowy opis produktu
  materiał: Stal + tworzywo sztuczne rozmiar: 4 ~ 101,6 mm
  Serii: LM, LME, LMB Aplikacje: maszyny precyzyjne, instrument medyczny, chemiczny, poligraficzny, rolniczy, automatyczny, automatyc
  Rodzaj tarczy: POM Materiał przychodzący: 100% kontrola
  High Light:

  precision linear bearings

  ,

  flange linear bearing

  Łożyska liniowe

  Cechy :

  1) Rozmiar: 4 ~ 101,6 mm

  2) Seria: LM, LME, LMB

  3) "UU" oznacza gumowe uszczelki po obu stronach łożyska

  4) Powyższa seria zawiera typ standardowy, typ regulacji luzu i typ otwarty

  Aplikacje :

  Łożyska kulkowe o ruchu liniowym są szeroko stosowane w przemyśle obronnym, mechanice precyzyjnej, przyrządzie medycznym, chemicznym, drukarskim, rolniczym, robotycznym, automatycznej linii produkcyjnej.

  Ładuje wykres

  Podstawowa nośność dynamiczna (C)
  Termin ten jest ustalany na podstawie oceny szeregu identycznych systemów liniowych uruchamianych indywidualnie w tych samych warunkach, jeśli 90% z nich może pracować z obciążeniem (o stałej wartości w stałym kierunku) na odległość 50 km bez uszkodzenie spowodowane przez zmęczenie toczeniem. To jest podstawa oceny.

  Dopuszczalny moment statyczny (M)
  Termin ten określa dopuszczalną wartość graniczną statycznego obciążenia momentem, w odniesieniu do wielkości trwałego odkształcenia podobnego do tego, które jest używane do oceny podstawowego obciążenia znamionowego (Co).

  Statyczny współczynnik bezpieczeństwa (fs)
  Współczynnik ten jest stosowany w oparciu o warunek zastosowania przedstawiony w Tabeli 1.

  Tabela 1. Statyczne współczynniki bezpieczeństwa
  Stan użytkowania Niski limit fs
  Gdy wał ma mniejsze ugięcie i uderzenie 1 do 2
  Kiedy należy uwzględnić odkształcenie sprężyste w odniesieniu do obciążenia ściskającego 2 do 4
  Kiedy urządzenie jest narażone na drgania i uderzenia 3 do 5


  Podstawowe obciążenie statyczne (Co)
  Określenie to określa obciążenie statyczne, tak że w miejscu styku, w którym wykonywane jest maksymalne naprężenie, suma trwałej deformacji elementów tocznych i powierzchni tocznej wynosi 0,0001 czasu średniego elementów tocznych.

  Ocena żywotności systemu liniowego
  Dopóki system liniowy wykonuje ruch posuwisto-zwrotny podczas obciążania, ciągłe naprężenie działa na układ liniowy, powodując łuszczenie się ciał tocznych i płaszczyzn ze względu na zmęczenie materiału. Droga przemieszczania się systemu liniowego do momentu, w którym następuje złuszczanie się pięści, nazywa się życiem systemów. Żywotność systemu jest różna nawet dla systemów o takich samych wymiarach, strukturze, materiale, obróbce cieplnej i sposobie obróbki, gdy są stosowane w tych samych warunkach. Ta zmiana wynika z istotnych zmian samego zmęczenia materiału. Okres trwałości określony poniżej jest używany jako wskaźnik długości życia układu liniowego.

  Ocena życia (L)
  Żywotność znamionowa to całkowita odległość, którą 90% grupy systemów o tej samej wielkości może osiągnąć bez powodowania łuszczenia, gdy działają one w tych samych warunkach.
  Trwałość znamionową można uzyskać na podstawie następującego równania z podstawowym obciążeniem dynamicznym i obciążeniem układu liniowego:

  Uwzględnianie i wpływ obciążeń związanych z drganiami oraz rozkład obciążenia należy uwzględnić przy projektowaniu systemu ruchu liniowego. Trudno jest obliczyć rzeczywiste obciążenie. Na trwałość znamionową wpływa również temperatura robocza. W tych warunkach wyrażenie (1) jest uporządkowane w następujący sposób:

  Trwałość znamionową w godzinach można obliczyć, uzyskując odległość podróży w jednostce czasu. Ocenę trwałości w godzinach można uzyskać z następującego wyrażenia, gdy długość suwu i liczba suwów są stałe:

  Współczynnik twardości (fH)
  Wałek musi być wystarczająco utwardzony, gdy używana jest tuleja liniowa. Jeśli nie zostanie odpowiednio utwardzony, dopuszczalne obciążenie zostanie obniżone, a żywotność tulei zostanie skrócona.


  Współczynnik temperaturowy (fr)
  Jeżeli temperatura układu liniowego przekracza 100 ° C, twardość układu liniowego i wału obniża się, aby zmniejszyć dopuszczalne obciążenie w porównaniu z układem liniowym stosowanym w temperaturze pokojowej. W rezultacie nienormalny wzrost temperatury skraca żywotność znamionową.

   

  Współczynnik kontaktu (fc)
  Zasadniczo na jednym wale stosuje się dwa lub więcej liniowych przepustów. Obciążenie każdego układu liniowego różni się w zależności od dokładności przetwarzania. Ponieważ tuleje liniowe nie są obciążone równo, liczba tulei liniowych na wałek zmienia dopuszczalne obciążenie z układu.
  Tabela 2 Współczynnik kontaktu

  Liczba systemów liniowych na wał Współczynnik kontaktu fc
  1 1,00
  2 0,81
  3 0,72
  4 0,66
  5 0,61


  Współczynnik obciążenia (fw)
  Przy obliczaniu obciążenia systemu liniowego konieczne jest dokładne uzyskanie masy obiektu, siły bezwładności w oparciu o prędkość ruchu, obciążenie momentem i każde przejście w miarę upływu czasu. Trudno jest jednak dokładnie obliczyć te wartości, ponieważ ruch posuwisto-zwrotny obejmuje powtarzanie początku i końca, a także wibracje i uderzenia. Bardziej praktycznym podejściem jest uzyskanie współczynnika obciążenia przy uwzględnieniu rzeczywistych warunków pracy.
  Tabela 3 Współczynnik obciążenia

  Statyczna rezystancja tarcia systemu liniowego TOB jest tak mała, że ​​tylko nieznacznie różni się od kinetycznego oporu tarcia, umożliwiając płynny ruch liniowy od niskich do wysokich prędkości. Ogólnie opór tarcia wyraża się za pomocą następującego równania.

  Opór tarcia każdego układu liniowego TOB zależy od modelu, masy ładunku, prędkości i środka smarnego. Rezystancja uszczelniająca zależy od interferencji warg i smaru, niezależnie od ciężaru ładunku. Rezystancja uszczelniająca jednego układu liniowego wynosi około 200 do 500 gf. Współczynnik tarcia zależy od ciężaru ładunku, obciążenia momentem i obciążenia wstępnego. Tabela 6 pokazuje współczynnik tarcia kinetycznego każdego typu układu liniowego, który został prawidłowo zainstalowany i nasmarowany i przyłożony z normalnym obciążeniem (P / C 0,2)
  Tabela 5 Współczynnik tarcia liniowego układu ()

  Zakres temperatury roboczej otoczenia dla każdego systemu liniowego TOB zależy od modelu. Skonsultuj się z TOB na temat stosowania poza zalecanym zakresem temperatur.
  Równanie konwersji temperatury

  Tabela 6 Temperatura robocza otoczenia

  Zastosowanie systemów liniowych TOB bez smarowania zwiększa ścieranie elementów tocznych, skracając ich żywotność. Dlatego systemy liniowe TOB wymagają odpowiedniego smarowania. Do smarowania TOB zaleca olej turbiny zgodny z normami ISO G32 do G68 lub smarem na bazie litowej nr 1. Niektóre systemy liniowe TOB są uszczelnione w celu zablokowania pyłu i środka uszczelniającego. W przypadku stosowania w trudnych lub korozyjnych warunkach należy zastosować osłonę ochronną do części, w której występuje ruch liniowy.

  Tuleja liniowa TOB składa się z zewnętrznego cylindra, elementu ustalającego kuli, kul i dwóch pierścieni końcowych. Uchwyt kulowy, który utrzymuje kulki w wózkach recyrkulacyjnych, utrzymywane wewnątrz cylindra zewnętrznego za pomocą pierścieni końcowych.
  Te części są montowane w celu optymalizacji ich wymaganych funkcji.
  Zewnętrzna butla jest utrzymywana w dostatecznej twardości przez obróbkę cieplną, dlatego też zapewnia ona przewidywaną żywotność tulei i zadowalającą trwałość.
  Element ustalający kulki wykonany jest ze stali lub żywicy syntetycznej. Stalowy element ustalający ma wysoką sztywność, uzyskaną przez obróbkę termiczną.
  Element ustalający z żywicy syntetycznej może zmniejszyć hałas podczas pracy. Użytkownik może wybrać optymalny typ dla spełnienia warunków usługi użytkownika.

  1. Wysoka dokładność i sztywność
  Tuleja liniowa TOB jest produkowana z zewnętrznego cylindra z litej stali i zawiera element podtrzymujący żywicę o wytrzymałości przemysłowej.

  2.Ease of Assembly
  Standardowy tuleja liniowa TOB może być ładowana z dowolnego kierunku. Precyzyjne sterowanie jest możliwe przy użyciu tylko wspornika wału, a powierzchnia montażowa może być łatwo obrabiana.

  3. Łatwość wymiany
  Tulejki liniowe TOB każdego rodzaju są całkowicie wymienne ze względu na ich standardowe wymiary i ścisłą kontrolę precyzji. Wymiana z powodu zużycia lub uszkodzenia jest zatem łatwa i dokładna.

  4. Różnorodność typów
  TOB oferuje pełną linię tulei liniowych: standardowy, zintegrowany pojedynczy element zamykający zamknięty, typ regulowany prześwitu i typy otwarte. Użytkownik może wybrać jedną z nich zgodnie z wymaganiami aplikacji, które należy spełnić.

  Przykład

  Należy zauważyć, że dokładność wpisanych średnic koła i średnic zewnętrznych dla typu regulowanego luzu (-AJ) i typu otwartego (-OP) wskazuje wartość uzyskaną, zanim odpowiedni typ zostanie poddany procesowi cięcia.

  Podnośnik (L) tulei liniowej można uzyskać z następującego równania z podstawową obciążalności dynamicznej i obciążeniem przyłożonym do tulei:


  Żywotność (Ln) liniowej przepustnicy w godzinach można uzyskać obliczając odległość podróżną w jednostce czasu. Żywotność można uzyskać z następującego równania, jeśli długość suwu i liczba suwów są stałe:

  Tuleja liniowa TOB obejmuje obwody kulkowe, które są rozmieszczone równo i obwodowo. Obciążenie zmienia się w zależności od załadowanej pozycji na obwodzie.
  Wartość w tabeli wymiarów wskazuje na obciążenie, gdy obciążenie jest umieszczone na jednym obwodzie kulki. Jeżeli zastosuje się tuleję liniową TOB, gdy oba obwody kulowe obciążą się równomiernie, to obciążenie będzie większe. Poniższa tabela pokazuje wartości w zależności od liczby obwodów kulki w takich przypadkach:

  Tabela 1

  1. Uzyskanie nominalnej żywotności L i żywotności Lh tulei liniowej TOB wykorzystywanej w następujących warunkach:
  Tuleja liniowa: LM20
  Długość suwu: 50 mm
  Liczba suwów na minutę: 50 mm
  Obciążenie na tuleję: 490N
  Podstawowa obciążalność dynamiczna tulei liniowej wynosi 882N z tabeli wymiarów. Z równania (1) wynika więc, że żywotność nominalna L jest następująca:

  Z równania (2), żywotność Lh otrzymuje się w następujący sposób:

  2. Wybór typu tulei liniowych spełniającego następujące warunki:
  Liczba zastosowanych tulei liniowych: 4
  Długość skoku: 1m
  Prędkość jazdy: 10 m / min
  Liczba uderzeń na minutę: 5cpm
  Długość życia: 10 000 godzin
  Całkowite obciążenie: 980N
  Z równania (2), odległość przejazdu w ciągu życia uzyskuje się w następujący sposób:

  Z równania (1) wynika, że ​​podstawowe obciążenie dynamiczne otrzymuje się w następujący sposób:

  Załóżmy za pomocą pary wałków, każdy z dwoma liniowymi tulejami:

  W rezultacie LM30 jest wybierany z tabeli wymiarów jako liniowy typ tulei TOB spełniający wartość C

  W przypadku zastosowania tulei liniowej TOB standardowego typu z wałem, niewystarczający luz, regulacja może spowodować wczesne uszkodzenie tulei i / lub złą, szorstką jazdę. Regulowana tuleja z regulowaną tuleją i otwarta tuleja liniowa mogą być regulowane po złożeniu w obudowie, która może kontrolować zewnętrzną średnicę cylindra. Jednak zbyt duża regulacja luzu zwiększa odkształcenie zewnętrznego cylindra, wpływając na jego precyzję i żywotność. Dlatego odpowiedni odstęp między tuleją a wałem i odstęp między tuleją a obudową są wymagane zgodnie z przeznaczeniem. Tabela 2 pokazuje zalecane dopasowanie tulei:
  Tabela 2

  Uwaga: Klirens może być zerowy lub ujemny. Proszę, zwróć uwagę na ruch.

  Aby zoptymalizować wydajność tulei liniowych TOB, wymagana jest wysoka precyzja wału i obudowy.

  1. Wał
  Kule toczące w tulei liniowej TOB stykają się z powierzchnią wałka. Dlatego wymiary wału, tolerancja, wykończenie powierzchni i twardość mają duży wpływ na wydajność jazdy tulei. Wał powinien być produkowany z należytym uwzględnieniem następujących punktów:
  1) Ponieważ wykończenie powierzchni ma krytyczny wpływ na gładkie walcowanie kulek, szlifuj wałek o wartości 1,5 S lub wyższej
  2) Najlepsza twardość wału to HRC 60 do 64. Twardość mniejsza niż HRC 60 znacznie zmniejsza żywotność, a tym samym zmniejsza dopuszczalne obciążenie. Z drugiej strony twardość ponad HRC 64 przyspiesza zużycie piłki.
  3) Średnica wału dla regulowanej luzem tulei liniowej i otwartej tulei liniowej powinna w jak największym stopniu być niższa od wpisanej średnicy koła w tabeli specyfikacji. Nie ustawiaj średnicy wału na wartość wyższą.
  4) Zerowy luz lub ujemny odstęp nieznacznie zwiększa opór tarcia. Jeśli ujemny prześwit jest zbyt ciasny, odkształcenie zewnętrznego cylindra będzie większe, aby skrócić żywotność tulei.

  2. Obudowa
  Istnieje szeroka gama obudów różniących się wyglądem, obróbką i montażem. Informacje na temat przydatności i kształtów obudów można znaleźć w Tabeli 2 i następnej sekcji dotyczącej montażu.

  Podczas wkładania tulei liniowej do obudowy. nie uderzaj w tuleję liniową na bocznym pierścieniu przytrzymującym ustalacz, ale nałóż obwód cylindra przy pomocy odpowiedniego przyrządu i wciśnij tuleję wkładki do obudowy ręką lub lekko uderz ją. (Patrz rys. 1) Przy wkładaniu wałka po zamontowaniu krzak, uważaj, aby nie zaszokować kulkami. Zwróć uwagę, że jeśli dwa wałki są używane równolegle, równoległość jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym płynny ruch liniowy. Zachowaj ostrożność przy ustawianiu wałów.

  Przykłady montażu
  Popularnym sposobem zamontowania tulei liniowej jest obsługa z odpowiednią interferencją. Zaleca się jednak zasadniczo luźne dopasowanie, ponieważ w przeciwnym razie można zminimalizować precyzję. Poniższe przykłady (ryc. 2 do 6) przedstawiają montaż włożonej tulei pod kątem projektowania i montażu, jako odniesienia.

  Szczegóły kontaktu
  ZHEJIANG TOP BEARINGS CO., LTD.
  Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas
  Inne produkty